خرداد ۰۴, ۱۳۹۷

شروع برنامه نویسی: سوالات پایه (بخش دوم)

developer-collegian-skills-ir

«به علاقه مندان به یادگیری مهارت برنامه نویسی پیشنهاد می شود حتما این بخش را مطالعه و دنبال کنند»

«هر گونه سوالی که مرتبط با این بخش می باشد در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود»

۱-چه زمانی برای شروع برنامه نویسی تحت وب مناسب است؟

برای شروع برنامه نویسی تحت وب ، بدون شکاولین زبان ، زبان برنامه نویسی HTML است.این زبان بسیار ساده است و یادگیری آن به مدت زمان زیادی نیاز ندارد.

۲-چه زمانی برای شروع برنامه نویسی تحت ویندوز مناسب است؟

برای شروع کار لازم است از یک زبان استاندارد شروع کنید تا سرعت یادگیری شما در زبان های بعدی افزایش یابد.یکی از قدرتمندترین زبان های حال حاضر،با توجه به سادگی و قدرت بالای آن،زبان #C می باشد.

۳-یادگیری چه زبانی در حال حاضر برای درآمد زایی در ایران مناسب تر است؟

زبان #C با توجه به سهولت یادگیری، کاربرد و قدرتی که در تولید نرم افزار های با کیفیت بالا (در قالب WPF) وحتی بازی ها و اپلیکیشن های موبایل چند سکویی دارد، میتوان گفت در حال حاضر بهترین زبان پیشنهادی است.

(درباره برنامه های چند سکویی در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد)

۴-روش های یادگیری زبان های برنامه نویسی چگونه است؟

در دنیای امروز، اخبار و اطلاعات براحتی از طریق اینترنت در دسترس است.برای یادگیری برنامه نویسی میتوان از آموزش های اینترنتی استفاده کرد.اگر حوصله ی خواندن ندارید میتوانید از فیلم های آموزشی موجود در اینترنت استفاده کنید.برای برخی زبان های برنامه نویسی ، حتی فیلم های آموزشی به زبان فارسی وجود دارد.

۵-چگونه میتوانیم سوالات و مشکلاتمان را در برنامه نویسی حل کنیم؟

طی زمان یادگیری یک زبان و برنامه نویسی، حتما به مواردی بر خواهید خورد که احتیاج داریداز کسی بپرسید.با توجه به سطح سوال شما منابع زیادی وجود دارند که میتوانید از آنها کمک بگیرید و البته عموما همه آنها در اینترنت هستند.فقط کافی است مشکل خودتان را در گوگل جست و جو کنید.بهتر است به زبان انگلیسی جستو جو کنید ولی حتی با جست و جو به زبان فارسی نیز ممکن است به نتایج خوبی برسید.

البته ممکن است در ابتدا، یافتن جواب سوالتتان از طریق اینترنت کمی دشوار باشد، اما با گذشت زمان، با سایت های مناسبی آشنا می شوید و در کمترین زمان می توانید جواب سوالهایتان را پیدا کنید.

۶-تسلط بر چه برنامه هایی میتواند به ما در برنامه نویسی کمک کند؟

تسلط بر بعضی برنامه ها مانند فتوشاپ میتواند در طراحی سایت و بعضی قسمت های برنامه های تحت ویندوز و موبایل به شما کمک کند.

۷-چگونه اشتیاق خود را در آغاز یادگیری برنامه نویسی حفظ کنیم؟

مهمترین نکته جهت حفظ اشتیاق خود، انتخاب درست زبان برنامه نویسی برای آغازیادگیری است که نکات ذکر شده در بخش قبلی «شروع برنامه نویسی: سوالات پایه (بخش اول)» و این بخش در انتخاب این زبان به شما کمک می کند.

انشالله در آینده هرچه بیشتر به ادامه ی این مطالب و سوالات دیگر میپردازیم و امیدوارم این بخش مورد استقبال شما عزیزان و علاقه مندان به یادگیری مهارت برنامه نویسی قرار گیرد و با پیشنهادات وانتقادات خود، ما را در این راه یاری نمایید.

درباره نویسنده

مهدی علامه

در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته ی مهندسی معدن در دانشگاه لرستان میباشم و علاقه ی بسیاری به کار در زمینه های مختلف گرافیک رایانه ای ، برنامه نویسی و توسعه ی وب دارم.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می نویسید!

Notify of
avatar
wpDiscuz
Yes No