خرداد ۰۴, ۱۳۹۷

خلاصه کتاب اصول مهندسی معدن

collegianskills.ir

«این کتاب یکی از منابع کنکور کارشناسی ارشد می باشد وتوصیه می شود دانشجویان رشته ی مهندسی معدن آن را فرا گیرند»

امروز برای شما عزیزان خلاصه ی کتاب اصول مهندسی معدن (Introductory Mining Engineering) نوشته ی هاوارد ال. هارتمن که در سال ۱۹۸۷ به چاپ رسیده است را آماده کرده ایم.

این کتاب در طول بیش از ۴۰ سال (۱۹۴۵ تا ۱۹۸۷) کار و تدریس مؤلف در چهار دانشکده و تحقیقات گسترده در زمینه های مختلف مهندسی معدن تکمیل شده و توسعه یافته است. این کتاب که بنابر ماهیت خود به عنوان مبانی مهندسی معدن می بایست بیشتر جنبهٔ توصیفی داشته باشد ، با تسلط مؤلف بر موضوعات و دسته بندی دقیق آنها و ارائهٔ مثالهای کمی و عددی و مسائل طراحی در قالب عناوین ویژه، ضمن حفظ تسلسل منطقی و کفایت مباحث با توجه به تنوع و زمینه به آن دست یافته است.

معمولا این کتاب به عنوان جزوه برای دروس ” اصول استخراج معدن” ، “روشهای استخراج سطحی” و “روشهای استخراج زیرزمینی ” مورد استفاده ی دانشجویان قرار می گیرد.

در تدوین و تنظیم این کتاب از اصولی ساده و منطقی تبعیت شده است. در چهار فصل اول پس از آوردن مبانی و کلیات، چهار مرحله عمر یک معدن و عملیات واحد معدنکاری توضیح داده شده است. در نه فصل بعدی با تقسیم روشهای معدنکاری به دو روش سطحی و زیرزمینی ، تأکید بر توصیف روشهای استخراج بوده است. دو فصل پایانی کتاب به روشهای نوین معدنکاری ، مقایسهٔ هزینه ها ، انتخاب روش استخراج و نهایتاً جمع بندی مطالب اختصاص یافته است.

این کتاب توسط علی ترکاشوند و مهدی علامه خلاصه ، تدوین و به صورت اختصاصی در سایت مهارت های دانشجویی ارائه شده است که شما می توانید آن را به صورت رایگان از بخش زیر دانلود کنید.

عنوان کتاب : اصول مهندسی معدن (Introductory Mining Engineering)

خلاصه و تدوین : علی ترکاشوند و مهدی علامه

منبع : مهارت های دانشجویی

فرمت : PDF

تعداد صفحات : ۹۸

حجم: ۱۰٫۱ مگابایت

پسورد : www.collegianskills.ir

دانلود با لینک مستقیم – رایگان

منبع نوشته: Collegian Skills

درباره نویسنده

مهدی علامه

در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته ی مهندسی معدن در دانشگاه لرستان میباشم و علاقه ی بسیاری به کار در زمینه های مختلف گرافیک رایانه ای ، برنامه نویسی و توسعه ی وب دارم.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

3 دیدگاه روشن "خلاصه کتاب اصول مهندسی معدن"

Notify of
avatar
چیدن بر اساس:   جدیدترین ها | قدیمی ترین ها | بیشترین امتیاز
عباس
مهمان

سلام . چرا این خلاصه کتاب ناقص دانلود میشه؟ و باز نمیشه. میشه خواهش میکنم مشکلشو برطرف کنید؟

عباس
مهمان

سلام . چرا این خلاصه کتاب ناقص دانلود میشه؟ و باز نمیشه. میشه خواهش کنم مشکلشو برطرف کنید؟

wpDiscuz
Yes No